Stříbrné řetízky

Řetízek ze stříbra, nebo také "Stříbrný řetízek"

 

Stříbrný řetízek je módní doplněk, který se nosí většinou na krku. Nejzákladnějsím typem je stříbrný řetízek - ANKR. Řetízek ze stříbra typu ANKR jsou jednotlivá očka umístěná kolmo k sobě tak jak je známe u "obyčejných" řetízků a je vhodný k většině typů přívěsků. U typu řetízku ANKR je jedno zda stříbrný řetízek má tvar jednotlivého očka OVÁLNÝ, KULATÝ, nebo HRANATÝ. Stále více oblíbeným se stává KULIČKOVÝ ŘETÍZEK z chirurgické oceli na kterém visí tzv. "psí známky". Řetízek ze stříbra, ač se to možná nezdá je šperk, který má tendenci se nejvíce opotřebovávat. Stříbrný řetízek je především šperk "pohyblivý". Při každém Vašem pohybu se jednotlivá očka vzájemně otírají a obrušují. S tímto faktem se bohužel musíme smířit.

Stříbrné řetízky se bohužel opotřebovávají mnohem více, než řetízky z chirurgické oceli. Dalším vzorem řetízku je například řetízek z chirurgické oceli typu PANCER. Z typu PANCER vychází řetízek z chirurgické oceli typu FIGARO. Nejčastěji se používá FIGARO v poměru malá:velká očka 3:1. Kromě uvedených existují i řetízky z chirurgické oceli typu ŽILKA, WALLIS, LAMBÁDA nebo KRÁLOVSKÝ ŘETÍZEK z chirurgické oceli a mnoho dalších.

Dárkové krabičky na šperky a šperkovnice

Vše má své místo a stejně tak i šperky, ať už z chirurgické oceli, nebo stříbra a dalších kovů je třeba chránit a ukládat do kvalitních šperkovnic. Pokud máte šperky jako dárek, tak v nabídce naleznete rovněž dárkové krabičky na šperky.

Řadit podle: