Perlové šperky

Šperky s perlami

 

Samotné perly vznikají tak, že se mezi lastury mušle dostane nečistota, kterou potom mušle obaluje perletí rychlostí přibližně jeden milimetr za tři roky. Z tohoto důvodu jsou perly vzácné a cenné. V dnešní době se pro šperkařský průmysl pěstují perly v umělých podmínkách (chovech). Mezi lastury je uměle vloženo zrnko písku a perly se poté nechávají dorůst až do potřebných velikostí.

Šperky zdobené perlami patří k nejpůvabnějším šperkům. Jsou symbolem bohatství a nevinnosti. Perlové šperky nosí převážně zralejší movité ženy, protože perly jsou mimo jiné znakem duchovní zralosti a serióznosti. Perly mohou zdobit také například svatební šaty.

Perlové šperky jsou choulostivé na dlouhodobé sucho a proto je třeba je uchovávat v blízkosti nádobky s vodou. Stejně jako všechny ostatní šperky trpí vystavováním čistících prostředků, parfémů a kosmetiky. Naopak kontakt s vlhkou kůží je pro perlové šperky to nejlepší, takže se nemůsíte bát je nosit každodenně.

All-šperky.cz nabízí různé druhy perlových šperků od klasických perlových náhrdelníků, přes perlové náramky až po velmi oblíbené perlové přívěsky "BUKA perly přání". Věříme, že si z této nabídky jistě každý vybere a udělá radost nejen sobě, ale třeba někomu blízkému.

Řadit podle: