Jak vybírat šperky

Pro Váš spokojený a radostný nákup z internetového obchodu All-šperky.cz jsme připravili průvodce výběrem velikosti, případně druhu materiálu a následné rady pro péči o šperky, aby Vám dlouho vydržely.

Jako správný internetový obchod provádíme výměnu, či případné vrácení zboží bezplatně. Nicméně volbou správné velikosti šperku předejdete případným starostem spojených s výměnou zboží.

1) Jakou velikost šperku vybrat?

Prsteny z chirurgické oceli

V následující tabulce snadno určíte velikost prstenu. U prstenů z chirurgické oceli zakoupených u nás je možnost nechat kdykoli o číslo roztáhnout, nicméně toto neplatí pro prsteny s kamínky, které roztáhnout nelze. Roztahování, či dodatečné upravování prstenů s rytinou je také možné. Dle našich zkušeností se rytina nezničí.

Měření velikosti prstů doma a to jakoukoli technikou - NEDOPORUČUJEME. Doporučujeme si nechat prst změřit vždy u odborníků (např. ve zlatnictví). Dodatečné upravování velikosti ani vrácení či výměna prstenů s rytinou není možná. Děkujeme za pochopení.

V případě, že se chystáte dát prsten jako dárek, či se jedná o zásnubní prsten, tak zde jsou obvyklé orientační velikosti:
 

- velice štíhlá slečna - vel. 49

- drobná slečna – vel. 51 až 53

- normálně zaoblená slečna – vel. 53 až 55

- zaoblenější až mírně plnoštíhlá slečna – vel. 55 až 57

- plnoštíhlá slečna – vel. 57 až 59.

Asi nejlepší metodou měření je podle stávajícího prstenu, který běžně nosíte. Změřením jeho vnitřního průměru zjistíte velikost nového prstenu v následující tabulce:

Převodní tabulka velikostí prstenů

Náramky z chirurgické oceli

V našem internetovém obchodě All-sperky.cz  jsou délky náramků udávány v centimetrech. Nejlepší možností, jak zvolit velikost Vašeho budoucího náramku je opět změřit délku náramku, který běžně nosíte.

V případě, že náramek prozatím nenosíte, můžete velikost určit pomocí provázku, který obtočíte kolem Vašeho zápěstí a následně změříte délku provázku.

 

Řetízky z chirurgické oceli

Stejně jako u náramků jsou délky řetízků uváděny v centimetrech, kdy je možné určit velikost stejným způsobem, jako u náramků. Toto platí i pro náhrdelníky.

 

Piercing z chirurgické oceli

- zde jsou rozměry udávány v milimetrech viz. přehledná tabulka:

Průvodce velikostmi piercingu

 

2) Jaký materiál pro Váš šperk?

Převážná část námi nabízených šperků je z chirurgické oceli. Jedná se o ocel vyrobenou z certifikované nerezové chirurgické oceli vysoké jakosti s označením 316L. Tento použitý materiál se používá především ve farmaceutickém průmyslu k výrobě tělních implantátů. Jedná se tedy o materiál, který má skvělé vlastnosti jakými jsou odolnost vůči neoxidujícím kyselinám a důlkové korozi. Tato chirurgická ocel nelze ohnout, neláme se je barevně stálá. Dalšími vlastnotmi jsou velká tvrdost a odolnost vůči oděru. Na povrchu se netvoří žádné skvrny. Hlavní a zásadní vlastností je hypoalergennost, čili bez žádných alergických reakcí (neuvolňuje nikl).

Chirurgická ocel je především vyhledávána pro stálou životnost a vzhled i po mnoho let. Oproti tomu stříbro, případně zlato mění barvu a mnohdy i tvar. Šperky z chirurgické oceli jsou pro uvedené vlastnosti stále více oblíbenými mezi mladými lidmi. Naše šperky z chirurgické oceli jsou povrchově opracovány za použití technologie zvané elektromagnetické leštění.

Touto metodou jsou velmi pečlivě odstraňovány mikroskopické nerovnosti z povrchu každého šperku. V případě, že se v nabídce objeví šperky, které jsou zabarveny např. do zlaté, či černé barvy jedná se o šperky z chirurgické oceli barvené metodou PVD (Physical Vapor Deposition). Jedná se o široce používanou technologii sloužící k nanesení vrstvy, která je barevně a UV stálá a odolná proti korozi.

Jak pečovat o šperky z chirurgické oceli?

Vzhledem k tomu, že chirurgická ocel neoxiduje narozdíl od jiných kovů ( např. stříbro) není zde nutnost nijak zvlášť o tyto šperky z chirurgické oceli pečovat. Doporučujeme pouze hadřík a jednou za čas šperk lehce přeleštit.

 

Piercing - titan

Dalším unikátním materiálem, ze kterého jsou vyrobeny šperky z naší nabídky je titan. Jedná se o extrémně pevný a přesto velmi lehký materiál. Šperky z titanu doporučujeme zejména u prvního piercingu. Titan je bezpečná substance, která splňuje nejpřísnější Direktivu Evropské unie pro nikl. Stejně jako ostatní námi nabízené šperky z chirurgické oceli je hypoalergenní, čili se nevyskytují žádné alergické reakce. Jak bylo zmíněno, titan neuvolňuje žádné niklové soli do těla a má velmi nízkou váhu. Je zde více možností barevného provedení, přičemž se nepoužívají žádná toxická barviva. Další výhodou šperků z titanu je extrémní stabilita na chemikálie a velmi hladký povrch. V nabídce naleznete například titanové snubní prsteny

 

Piercing - bioplast

Bioplast je materiál, který bývá obvykle vyráběn z přírodních příměsí rostlinného původu jakými jsou například kukuřičný, nebo bramborový škrob. Tento materiál také nevyvolává negativní reakce organismu.

 

Šperky - wolfram

Wolfram patří mezi nejtvrdší kovy ze kterých se šperky vyrábějí. Šperky z wolframu se vyznačují vysokou životností a odolností proti jakémukoli poškození. Wolfram je odolný vůči fyzikálním vlivům, vysokým teplotám a kyselinám. Stejně jako u předchozích materiálů se nevyskytují žádné alergické reakce. Barevné provedení bývá nejčastěji černo-šedo-stříbrné, nebo zlaté barvy. Šperky z wolframu mají špičkový výbrus a odlesky. V nabídce naleznete například wolfarmové snubní prsteny

 

Péče o šperky z wolframu:

Tak jako u ostatních šperků z chirurgické oceli doporučujeme občasné přeleštění leštícím šperkařským ubrouskem.

 

Šperky se Swarovski komponenty, Šperky Swarovski

Swarovski je pojmem ve šperkařství. I přes velké povědomí o této značce mnozí neví jak to se Swarovski šperky vlastně je.

Tedy, byl jednou jeden pán a ten se jmenoval Daniel Swarovski (mimochodem původem z Čech). Tento pán si nechal patentovat jedinečný systém pro broušení křišťálu a tento způsob úpravy se používá při opracování dodnes. Systém je nastaven na dokonalý poměr stran, brus a odraz světla.

Takto opracovaný křišťál je charakteristický svými vlastnostmi a právem se tak může pyšnit jménem Swarovski.

Velmi vysoká kvalita opracování spolu s jedinečným výbrusem dává křišťálům typický okouzlující třpyt. Značka Swarovski je celosvětově známá svojí výjimečnou řemeslnou zručností, originalitou, kvalitou, extravagancí, luxusem a osobním kouzlem každého šperku.

V  praxi se můžeme setkat celkem s trojím označením šperků firmou Swarovski:

 

1. Swarovski elements

– jsou komponenty křišťálů různých tvarů (křišťálové obdélníky, kostky, čtverce, slzy apod.) vyrobené v dílně Swarovski.
 


2.Logo SwarovskiSwarovskitímto logem je označen celý šperk, který vychází přímo z dílny společnosti Swarovski. K tomuto šperku musí být certifikát a označení symbolem bílo-šedé labutě jako je v úvodu tohoto odstavce. Cena těchto šperků je podstatně vyšší, protože se na jejich výrobě podílejí světově známí návrháři.


3.Logo CrystalSwarovski Crystallizedtakto označené šperky jsou „pouze“ zdobeny křišťály z dílny  Swarovski. Ostatní části šperků jsou dílem jiných návrhářů. Celkový design šperku pak musí být schválený a autorizovaný dílnou Swarovski.

 

Péče o šperky, které jsou zdobeny Swarovski krystaly:

Těmto šperkům je třeba věnovat maximální péčí a jemné zacházení. Určitě je dobré se vyhnout mytí rukou i nádobí s takovými šperky. Jakékoli dlouhé máčení ve vodě, nebo dokonce namáhání šperků při těžké práci zkracuje jejich životnost. Takto šetrnou manipulací zabráníte případnému vypadnutí kamínku atp. Šperky Swarovski crystallized jsou i přes svoji příznivou cenu považovány za luxus a proto by se k nim měl jejich nositel chovat co nejlépe.

 • Šperky chraňte před pády a stykem s tvrdými materiály
 • Je třeba si pamatovat, že kameny Swarovski jsou velmi tvrdé, ale také velmi křehké
 • Nemáčejte šperky ve vodě


3) Jak pečovat o šperky?

Pravidla péče o šperky:

 • Šperky a to zejména Swarovski nekoupejte a chemicky nečistěte
 • Šperky ukládejte odděleně tak, aby nedocházelo ke vzájemnému poškrábání, nebo jinému poškození
 • Pokud se oblékáte, nasazujte si šperk až jako poslední. Vyvarujete se tím např. strhnutí kamene o očko svetru apod.
 • Při vysvlékání šperk naopak sundejte jako první
 • Během sportování a domácích pracích si šperky odkládejte
 • Zamezte styku šperku s kosmetickými přípravky, krémy apod.
 • Na noc si šperky sundávejte
 • Šperky uchovávejte pokud možno v temnu a nejlépe ve šperkovnici

hezký den, All-šperky.cz

 

Zajímavé odkazy:

Snubní prsteny dle Vašich představ vyrobíme na zakázku Petr Pluhař

Stříbro Nikol - Stříbrné šperky