Jak vybírat šperky
Pro Váš spokojený a radostný nákup z internetového obchodu All-šperky.cz jsme připravili průvodce výběrem velikosti, případně druhu materiálu a následné rady pro péči o šperky, aby Vám dlouho vydržely.
Jako správný internetový obchod provádíme výměnu, či případné vrácení zboží bezplatně. Nicméně volbou správné velikosti šperku předejdete případným starostem spojených s výměnou zboží.
1) Jakou velikost šperku vybrat?
Prsteny z chirurgické oceli
V následující tabulce snadno určíte velikost prstenu. U prstenů z chirurgické oceli zakoupených u nás je možnost nechat kdykoli o číslo roztáhnout, nicméně toto neplatí pro prsteny s kamínky, které roztáhnout nelze. Roztahování, či dodatečné upravování prstenů s rytinou je také možné. Dle našich zkušeností se rytina nezničí.
Měření velikosti prstů doma a to jakoukoli technikou - NEDOPORUČUJEME. Doporučujeme si nechat prst změřit vždy u odborníků (např. ve zlatnictví). Dodatečné upravování velikosti ani vrácení či výměna prstenů s rytinou není možná. Děkujeme za pochopení.
V případě, že se chystáte dát prsten jako dárek, či se jedná o zásnubní prsten, tak zde jsou obvyklé orientační velikosti:
- velice štíhlá slečna - vel. 49
- drobná slečna – vel. 51 až 53
- normálně zaoblená slečna – vel. 53 až 55
- zaoblenější až mírně plnoštíhlá slečna – vel. 55 až 57
- plnoštíhlá slečna – vel. 57 až 59.
Asi nejlepší metodou měření je podle stávajícího prstenu, který běžně nosíte. Změřením jeho vnitřního průměru zjistíte velikost nového prstenu v následující tabulce:
Náramky z chirurgické oceli
V našem internetovém obchodě All-sperky.cz jsou délky náramků udávány v centimetrech. Nejlepší možností, jak zvolit velikost Vašeho budoucího náramku je opět změřit délku náramku, který běžně nosíte.
V případě, že náramek prozatím nenosíte, můžete velikost určit pomocí provázku, který obtočíte kolem Vašeho zápěstí a následně změříte délku provázku.
Řetízky z chirurgické oceli
Stejně jako u náramků jsou délky řetízků uváděny v centimetrech, kdy je možné určit velikost stejným způsobem, jako u náramků. Toto platí i pro náhrdelníky.
Piercing z chirurgické oceli
- zde jsou rozměry udávány v milimetrech viz. přehledná tabulka:
2) Jaký materiál pro Váš šperk?
Převážná část námi nabízených šperků je z chirurgické oceli. Jedná se o ocel vyrobenou z certifikované nerezové chirurgické oceli vysoké jakosti s označením 316L. Tento použitý materiál se používá především ve farmaceutickém průmyslu k výrobě tělních implantátů. Jedná se tedy o materiál, který má skvělé vlastnosti jakými jsou odolnost vůči neoxidujícím kyselinám a důlkové korozi. Tato chirurgická ocel nelze ohnout, neláme se je barevně stálá. Dalšími vlastnotmi jsou velká tvrdost a odolnost vůči oděru. Na povrchu se netvoří žádné skvrny. Hlavní a zásadní vlastností je hypoalergennost, čili bez žádných alergických reakcí (neuvolňuje nikl).
Chirurgická ocel je především vyhledávána pro stálou životnost a vzhled i po mnoho let. Oproti tomu stříbro, případně zlato mění barvu a mnohdy i tvar. Šperky z chirurgické oceli jsou pro uvedené vlastnosti stále více oblíbenými mezi mladými lidmi. Naše šperky z chirurgické oceli jsou povrchově opracovány za použití technologie zvané elektromagnetické leštění.
Touto metodou jsou velmi pečlivě odstraňovány mikroskopické nerovnosti z povrchu každého šperku. V případě, že se v nabídce objeví šperky, které jsou zabarveny např. do zlaté, či černé barvy jedná se o šperky z chirurgické oceli barvené metodou PVD (Physical Vapor Deposition). Jedná se o široce používanou technologii sloužící k nanesení vrstvy, která je barevně a UV stálá a odolná proti korozi.
Jak pečovat o šperky z chirurgické oceli?
Vzhledem k tomu, že chirurgická ocel neoxiduje narozdíl od jiných kovů ( např. stříbro) není zde nutnost nijak zvlášť o tyto šperky z chirurgické oceli pečovat. Doporučujeme pouze hadřík a jednou za čas šperk lehce přeleštit.
Piercing - titan
Dalším unikátním materiálem, ze kterého jsou vyrobeny šperky z naší nabídky je titan. Jedná se o extrémně pevný a přesto velmi lehký materiál. Šperky z titanu doporučujeme zejména u prvního piercingu. Titan je bezpečná substance, která splňuje nejpřísnější Direktivu Evropské unie pro nikl. Stejně jako ostatní námi nabízené šperky z chirurgické oceli je hypoalergenní, čili se nevyskytují žádné alergické reakce. Jak bylo zmíněno, titan neuvolňuje žádné niklové soli do těla a má velmi nízkou váhu. Je zde více možností barevného provedení, přičemž se nepoužívají žádná toxická barviva. Další výhodou šperků z titanu je extrémní stabilita na chemikálie a velmi hladký povrch. V nabídce naleznete například titanové snubní prsteny
Piercing - bioplast
Bioplast je materiál, který bývá obvykle vyráběn z přírodních příměsí rostlinného původu jakými jsou například kukuřičný, nebo bramborový škrob. Tento materiál také nevyvolává negativní reakce organismu.
Šperky - wolfram
Wolfram patří mezi nejtvrdší kovy ze kterých se šperky vyrábějí. Šperky z wolframu se vyznačují vysokou životností a odolností proti jakémukoli poškození. Wolfram je odolný vůči fyzikálním vlivům, vysokým teplotám a kyselinám. Stejně jako u předchozích materiálů se nevyskytují žádné alergické reakce. Barevné provedení bývá nejčastěji černo-šedo-stříbrné, nebo zlaté barvy. Šperky z wolframu mají špičkový výbrus a odlesky. V nabídce naleznete například wolfarmové snubní prsteny
Péče o šperky z wolframu:
Tak jako u ostatních šperků z chirurgické oceli doporučujeme občasné přeleštění leštícím šperkařským ubrouskem.
Šperky se Swarovski komponenty, Šperky Swarovski
Swarovski je pojmem ve šperkařství. I přes velké povědomí o této značce mnozí neví jak to se Swarovski šperky vlastně je.
Tedy, byl jednou jeden pán a ten se jmenoval Daniel Swarovski (mimochodem původem z Čech). Tento pán si nechal patentovat jedinečný systém pro broušení křišťálu a tento způsob úpravy se používá při opracování dodnes. Systém je nastaven na dokonalý poměr stran, brus a odraz světla.
Takto opracovaný křišťál je charakteristický svými vlastnostmi a právem se tak může pyšnit jménem Swarovski.
Velmi vysoká kvalita opracování spolu s jedinečným výbrusem dává křišťálům typický okouzlující třpyt. Značka Swarovski je celosvětově známá svojí výjimečnou řemeslnou zručností, originalitou, kvalitou, extravagancí, luxusem a osobním kouzlem každého šperku.
V praxi se můžeme setkat celkem s trojím označením šperků firmou Swarovski:
1. Swarovski elements
– jsou komponenty křišťálů různých tvarů (křišťálové obdélníky, kostky, čtverce, slzy apod.) vyrobené v dílně Swarovski.
2.Swarovski – tímto logem je označen celý šperk, který vychází přímo z dílny společnosti Swarovski. K tomuto šperku musí být certifikát a označení symbolem bílo-šedé labutě jako je v úvodu tohoto odstavce. Cena těchto šperků je podstatně vyšší, protože se na jejich výrobě podílejí světově známí návrháři.
3.Swarovski Crystallized – takto označené šperky jsou „pouze“ zdobeny křišťály z dílny Swarovski. Ostatní části šperků jsou dílem jiných návrhářů. Celkový design šperku pak musí být schválený a autorizovaný dílnou Swarovski.
Péče o šperky, které jsou zdobeny Swarovski krystaly:
Těmto šperkům je třeba věnovat maximální péčí a jemné zacházení. Určitě je dobré se vyhnout mytí rukou i nádobí s takovými šperky. Jakékoli dlouhé máčení ve vodě, nebo dokonce namáhání šperků při těžké práci zkracuje jejich životnost. Takto šetrnou manipulací zabráníte případnému vypadnutí kamínku atp. Šperky Swarovski crystallized jsou i přes svoji příznivou cenu považovány za luxus a proto by se k nim měl jejich nositel chovat co nejlépe.
- Šperky chraňte před pády a stykem s tvrdými materiály
- Je třeba si pamatovat, že kameny Swarovski jsou velmi tvrdé, ale také velmi křehké
- Nemáčejte šperky ve vodě
3) Jak pečovat o šperky?
Pravidla péče o šperky:
- Šperky a to zejména Swarovski nekoupejte a chemicky nečistěte
- Šperky ukládejte odděleně tak, aby nedocházelo ke vzájemnému poškrábání, nebo jinému poškození
- Pokud se oblékáte, nasazujte si šperk až jako poslední. Vyvarujete se tím např. strhnutí kamene o očko svetru apod.
- Při vysvlékání šperk naopak sundejte jako první
- Během sportování a domácích pracích si šperky odkládejte
- Zamezte styku šperku s kosmetickými přípravky, krémy apod.
- Na noc si šperky sundávejte
- Šperky uchovávejte pokud možno v temnu a nejlépe ve šperkovnici
Zajímavé odkazy:
Snubní prsteny dle Vašich představ vyrobíme na zakázku Petr Pluhař